انجمن شهرسازی ایران
ثبت شرکت دوستانه و خانوادگی به چه صورت انجام می شود؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن شهرسازی ایران (http://forum.urbanity.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای طلایی (http://forum.urbanity.ir/forumdisplay.php?fid=186)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ طلایی (http://forum.urbanity.ir/forumdisplay.php?fid=188)
+--- موضوع: ثبت شرکت دوستانه و خانوادگی به چه صورت انجام می شود؟ (/showthread.php?tid=852)ثبت شرکت دوستانه و خانوادگی به چه صورت انجام می شود؟ - fekre - 06-07-2019

مجموعه ای از افراد که برای انجام فعالیتی خاص با همدیگر همکاری می نمایند، می توانند یک شرکت یا موسسه را تشکیل دهند. انتخاب شکل شرکت برای فعالیت تجاری به دلایل مختلفی مانند ضرورت جمع کردن سرمایه زیاد ، تخصص های گوناگون ، استفاده از مزایای بیمه و بازنشکستگی ، افتتاح حساب بانکی تجاری، بهره مندی از وام و منابع مالی، امکان شرکت در مناقصات و مزایده و قراردادهای دولتی و ... صورت می گیرد .

چنانچه می خواهید اقدام به تاسیس و ثبت شرکتی دوستانه و خانوادگی نمایید، از بهترین گزینه ها برای ثبت ، شرکت با مسئولیت محدود است . شرکت با مسئولیت محدود ، به اصطلاح شرکت دوستانه و خانوادگی است که بیشتر بین افرادی که با هم دوست و روابط مالی دارند تشکیل می شود.
ماده 94 قانون تجارت ، این شرکت را چنین تعریف کرده است :
شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است. 
برای مطالعه بیشتر در خصوصدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می توانید به وب سایت فکر برتر مراجعه کنید.